Co nowego w branży? Dowiesz się na targach POL-ECO-SYSTEM

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Co nowego w branży? Dowiesz się na targach POL-ECO-SYSTEM

Biznes, wiedza, finansowanie i ustawodawstwo – tegoroczne targi POL-ECO-SYSTEM (11-14.10.2016 w Poznaniu) staną się ważnym miejscem rozmów decydentów i ekspertów rynku o zmianach, jakie czekają sektor ochrony środowiska. Prezentowane będą również najnowsze eko-technologie i rozwiązania dla wielu branż przemysłu.

Już jesienią w ramach POL-ECO-SYSTEM firmy zaprezentują zróżnicowaną ofertę produktów i rozwiązań, która przeznaczona jest zarówno dla prosumentów (indywidualne gospodarstwa domowe), jak i przedsiębiorstw przemysłowych oraz produkcyjnych.

Wystawa POL-ECO-SYSTEM i panele dyskusyjne to propozycja dla tych, którzy interesują się trendami w ekologii i energooszczędnymi rozwiązaniami, chcą wiedzieć, jak efektywniej radzić sobie z odpadami czy też poznać sposoby wykorzystania energii z odnawialnych źródeł – podkreśla Paulina Pietrzak, dyrektor targów POL-ECO-SYSTEM. – Uważam, że na tych targach nie powinno zabraknąć nikogo, kto jest związany z ochroną środowiska i poszukuje innowacji oraz nowych kontaktów.

Inwestycja w kontakty

Rosnąca liczba profesjonalistów rejestrujących się na tegorocznych targach POL-ECO-SYSTEM stanowi pomyślną zapowiedź tego, co będzie się działo w październiku.

Profil zarejestrowanych osób w dużej mierze stanowi kadra zarządzająca oraz specjaliści. Są to osoby nie tylko z branż ściśle powiązanych z tematyką targów, ale również z sektorów gospodarki intensywnie poszukujących najnowszych eko-rozwiązań: spożywczym, opakowań, budowlanym, rolniczym, drzewnym, transportu publicznego, grupami energetycznymi, zarządami spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, RIPOK-i, spółkami komunalnymi odpowiedzialnymi za oczyszczanie i odprowadzanie ścieków czy zakładów chemicznych. Dodatkowo w tym roku podczas POL-ECO-SYSTEM zaplanowano szereg spotkań członków stowarzyszeń i instytucji branżowych, m.in.: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, Rady RIPOK, Dyrektorów Wojewódzkich Zarządów Melioracji i Urządzeń Wodnych czy Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Biznesowy wymiar targowych wizyt pogłębią z pewnością bezpłatne spotkania kooperacyjne towarzyszące POL-ECO-SYSTEM: Eco-Match organizowany przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz polsko-niemieckie rozmowy kooperacyjne, za które odpowiada Federalne Ministerstwo Oświaty i Badań Naukowych (BMBF).

Inwestycja w wiedzę

Podczas targów odbędzie się wiele konferencji i seminariów, które poruszą najistotniejsze obszary związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem: circular economy, ochrona powietrza (niska emisja), RIPOK-i, energetyka odnawialna, gospodarka wodno-ściekowa, odpady i recykling, rekultywacja terenów, budownictwo energetyczne, cyfryzacja wsi oraz inicjatywy prosumenckie. Będzie to dawka najświeższej wiedzy o zmianach w polskim ustawodawstwie, finansowaniu inwestycji pro-ekologicznych, opłatach i wymaganych procedurach środowiskowych, wyzwaniach stawianych przez UE czy przykładach dobrych praktyk.

Planowane wydarzenia towarzyszące targom to m.in.: Międzynarodowy Kongres ENVICON, debata „Ekologia w jedności z ekonomią”, Forum Czystej Energii, Forum Recyklingu, Forum RIPOK, debata ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, konferencja „Wieś Polska-Wieś Innowacyjna”, konferencja „Dofinansowanie innowacji środowiskowych ze środków Unii Europejskiej”, VI Krajowa Konferencja Ochrony Środowiska „Polityka Ochrony Środowiska na obszarach miejskich” oraz konferencja „Gospodarka odpadami w nowych warunkach prawnych”, III Konferencja „Ochrona środowiska w praktyce” oraz warsztaty i seminarium „Rynek pracy w ochronie środowiska”, które odbędą się w ramach Strefy Kariery.

Inwestycja w innowacje

Tegoroczną nowością będzie POL-ECO-SYSTEM Start-up Lab, gdzie młode firmy zaprezentują swoje propozycje innowacyjnych rozwiązań, patrząc na temat ochrony środowiska, energii odnawialnej oraz gospodarki komunalnej technologicznym spojrzeniem, wykorzystującym wypracowane przez nie rozwiązania.

Możliwość zwiedzania ekspozycji POL-ECO-SYSTEM oraz udział w większości targowych wydarzeń jest bezpłatna (po rejestracji na www.mtp24.pl do 10.10.2016).

Więcej na www.polecosystem.pl

2023-12-11T10:35:58+01:00