OZE, odpady i recykling, woda oraz ścieki, powietrze, hałas i wibracje, ochrona przeciwpowodziowa, wykrywanie zagrożeń, aparatura kontrolno-pomiarowa, gospodarka komunalna oraz wiele innych – zakres październikowych targów POLEKO obejmuje wszystkie najistotniejsze kwestie związane z ekologią. W tym roku organizatorzy planują poszerzyć ekspozycję targów o nowe segmenty rynku: wojsko oraz lotniska i lądowiska
Targi ochrony środowiska w Poznaniu, czyli Poleko (14-17.10.2014 r.), stanowią dobrą okazję, by zaprezentować swoją ofertę, wymienić doświadczenia, spotkać się z klientami oraz zapoznać z nowymi trendami i technologiami na rynku.
To najszersza w kraju ekspozycja zaawansowanych rozwiązań dla ochrony środowiska. Oferta wystawców prezentowana na targach, a także towarzyszące ekspozycji wydarzenia poświęcone są m.in. OZE, sprawom poszanowania energii i poprawy efektywności energetycznej, kwestiom związanym z odzyskiem i recyklingiem odpadów w Polsce i na świecie, najnowszym rozwiązaniom technicznym z zakresu gospodarki komunalnej oraz wodno-ściekowej.
W tym roku organizatorzy planują poszerzyć ekspozycję o nowe segmenty dedykowane dla branży wojskowej oraz utrzymania i eksploatacji lotnisk oraz lądowisk. Dodatkowo, zmiany zapoczątkowane zeszłorocznym wprowadzeniem ustawy śmieciowej generują również zmiany w formule Poleko – m.in. planowane są strefy dodatkowe dla PSZOK, RIPOK, konferencje dla osób odpowiedzialnych za organizację przetargów i zarządzanie gospodarką w gminach. Część konferencyjna targów Poleko poszerzy się także o wydarzenia poświęcone tematyce: woda, hałas oraz rewitalizacja.
Wystawcy w zmodernizowanej hali
Ekspozycja targów Poleko powiększy się w tym roku o oddany już do użytku pawilon 8A. Hala, która dzięki inwestycjom została przystosowana do budowy nowoczesnych stoisk piętrowych (dopuszczalna wysokość zabudowy do 10 m), zwiększyła powierzchnię wystawienniczą w tzw. „Czteropaku” do 12.000 m2 brutto. Pawilon 8A od strony wewnętrznego pasażu „Czteropaku” jest wyposażony w antresolę, która łączy budynek z salami konferencyjnymi znajdującymi się na piętrze. Dodatkowo hala połączona będzie naziemnym pasażem z centrum konferencyjno-kongresowym (pawilon 15), gdzie podczas targów Poleko odbywać się będą konferencje i wykłady.
Nowa lokalizacja targów
Tegoroczne targi Poleko, oraz towarzyszące im targi Komtechnika, Gmina i Dworzec odbywać się będą w nowym podziale branż na pawilony, który ma na celu ułatwienie zwiedzającym odnalezienie komplementarnych ofert z poszczególnych branż:
Pawilon 6A – Salon Recyklingu i Forum Recyklingu (Poleko)
Pawilony 5 oraz 5A – technika komunalna i zagospodarowanie odpadów (Poleko i Komtechnika)
Pawilon 8 – woda, powietrze, hałas i wibracje, klimat (Poleko)
Pawilon 8A – doradztwo i instytucje ochrony środowiska, jednostki naukowe i badawczo-rozwojowe, Miasteczko Ekologiczne (Poleko)
Pawilon 7 – Salon Czystej Energii i Forum Czystej Energii (Poleko)
Pawilon 7A – oferta wystawców Targów Produktów i Usług dla Samorządów GMINA oraz Salonu Lokalnego i Regionalnego Transportu Publicznego DWORZEC.
Zeszłoroczna edycja Poleko obfitowała w wydarzenia dedykowane specjalistom – odbyło się około 50 konferencji, warsztatów i szkoleń. Do Poznania zjechało ponad 17 000 zwiedzających z 28 krajów spragnionych najnowszej wiedzy o rynku i produktach.
Targi Poleko odwiedza szerokie grono specjalistów m.in. przedstawiciele samorządów, wydziałów ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w urzędach miast, gmin czy jednostek wojskowych, reprezentanci zakładów utylizujących, składujących i przetwarzających odpady, oczyszczalni ścieków, zakładów wodno-kanalizacyjnych, zarządów melioracji, zakładów energetycznych, elektrociepłowni, elektrowni czy zakładów przemysłowych, a także przedstawiciele przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, zakładów utrzymania zieleni, centrów logistycznych czy zarządcy miejskich przedsiębiorstw komunikacji zbiorowej – mówi Michał Hempowicz, dyrektor poznańskich targów Poleko.
Więcej informacji na stronie: www.poleko.mtp.pl