RHEINZINK – blacha cynkowo-tytanowa na dachy

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT Produkt 2016/RHEINZINK – blacha cynkowo-tytanowa na dachy

RHEINZINK – blachy stworzone do recyklingu

Recykling odgrywa ważną rolę w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Proces rozbiórki należy do cyklu życia budynku i należy go rozpatrywać oddzielnie. Główne cele recyklingu to ochrona zasobów naturalnych oraz unikanie znacznej ilości odpadów. Doskonała zdolność do recyklingu gwarantuje częściom budynku ponowne ich wykorzystanie w naturalnym cyklu energetycznym i materiałowym. Dlatego powinny być wykorzystywane tylko te materiały budowlane, które mogą być ponownie wykorzystane lub poddane recyklingowi.

RHEINZINK blacha cynkowo tytanowa na dachy

Zasadniczo produkty RHEINZINK są wiecznie. W przypadku remontu lub demontażu po długim okresie eksploatacji ich złomowanie i bezproblemowe przetopienie jest jak najbardziej możliwe. Wszystkie produkty linii PATINA LINE w 100% poddają się recyklingowi – bez dodatkowych zabiegów – usuwania powłok lub oddzielania materiałów kompozytowych. Złom powstający w wyniku produkcji RHEINZINK zostaje przetopiony i ponownie użyty w nowych produktach. W Niemczech stopa recyklingu dla cynku budowlanego wynosi obecnie więcej niż 95% – w związku z tym w budownictwie prawie nic, co z cynku, się nie gubi. Dziś, dzięki wysokiej stopie recyklingu prawie jedna trzecia produkowanego materiału składa się z materiału pochodzącego z recyklingu – jedyną barierą jest sama trwałość wyrobów cynkowych.

Zużycie energii do recyklingu RHEINZINK wynosi obecnie tylko 5% zawartości energii pierwotnej. Oznacza to, że 95% energii może być zaoszczędzono w stosunku do produkcji cynku w wariancie podstawowym (z rudy cynku). Biorąc pod uwagę inny aspekt ekonomiczny, w którym wartość złomu wynosi aż 60% wartości wysokiej jakości cynku jako surowca, decyzja o wyborze tego naturalnego materiału jest również niezwykle naturalna.

RHEINZINK – www.rheinzink.pl

2023-12-11T11:33:44+01:00