STILL Polska – Tryb Blue-Q

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT PRODUKT 2018/STILL Polska – Tryb Blue-Q

PRZEDSIĘBIORCA: STILL Polska

NAZWA ZGŁASZANEGO PRODUKTU: Tryb Blue-Q

Firma STILL należy do wiodących oferentów wózków widłowych, ciągników oraz najnowocześniejszych systemów logistyki wewnątrzzakładowej.

Inteligentny autopilot dający większą oszczędność energii i zapewniający ochronę środowiska naturalnego. Jest oznaką ciągłego dążenia do innowacyjnych i efektywnych idei oraz ich urzeczywistniania. Poprzez naciśnięcie przycisku w wózku aktywujemy tryb Blue-Q. Dzięki inteligentnej optymalizacji pracy wózka, oszczędzamy energię dokładanie tam, gdzie nie wpływa to negatywnie na tryb pracy.

Blue-Q umożliwia zaoszczędzenie od 10 do 20 % zużycia energii, w zależności od profilu zastosowania i wyposażenia wózka. Przykładowo w przypadku eksploatacji wózka elektrycznego o udźwigu 1,6 tony przez okres 5 lat w trójzmianowym trybie pracy, oszczędność wyniesie około 2500 EURO. Nie wliczone są tutaj korzyści wynikające z dłuższej żywotności akumulatora oraz większej efektywności pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Dzięki nowej koncepcji Blue-Q zmniejsza się także emisja CO2 powstającego przy wytwarzaniu prądu elektrycznego, ponieważ tam, gdzie zużywa się mniej energii, trzeba jej również mniej wytworzyć. Tryb Blue-Q wpływa korzystnie nie tylko na reakcje wózka podczas jazdy, lecz także na inteligentne sterowanie odbiornikami elektrycznymi. W rezultacie odbiorniki elektryczne np. oświetlenie, ogrzewanie, w zależności od wyposażenia i zastosowania, zużywają do 35 % całkowitego poboru energii.

 

Zasady konkursu

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

 

 

2023-12-11T11:47:33+01:00