STUDIO 102 Sp. z o.o. – _Z głową / Pozbądź się wszystkiego, co nie jest ci potrzebne

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności, Aktualności PES, EKO-HIT Usługa 2017/STUDIO 102 Sp. z o.o. – _Z głową / Pozbądź się wszystkiego, co nie jest ci potrzebne

PRZEDSIĘBIORCA:  STUDIO 102 Sp. z o.o.

NAZWA ZGŁASZANEJ USŁUGI: _Z głową / Pozbądź się wszystkiego, co nie jest ci potrzebne

_Z głową / Pozbądź się wszystkiego, co nie jest ci potrzebne jest to pierwsza w Polsce wyszukiwarka wspierająca Gospodarkę Obiegu Zamkniętego. Każdy z nas był kiedyś w sytuacji, gdy chciał się czegoś pozbyć i nie wiedział jak to zrobić. Rzeczy nam się nudzą. Czasem są nietrafionym prezentem urodzinowym czy świątecznym, innym razem straciły po prostu na swojej atrakcyjności. W efekcie przedmioty, których nie używamy wypychają nasze garaże, strychy lub piwnice. Tak naprawdę… co zrobić ze starym głośnikiem, łyżwami, książkami? Możemy je wyrzucić, ale czasami nam ich szkoda bądź po prostu nie mamy w pobliżu miejsca, do którego mogłyby trafić. Czasem chcemy je oddać w dobre ręce, bo uważamy, że komuś jeszcze się przydadzą. Wiedza na temat tego, gdzie można oddawać bądź wyrzucać zbędne przedmioty jest rozproszona, niepełna i trudna do weryfikacji. A szukanie alternatyw? Zajmuje zbyt dużo czasu i często jest skomplikowanym procesem.

Dzięki wyszukiwarce wspierającej Gospodarkę Obiegu Zamkniętego konsument będzie mógł mądrze – czyli praktycznie, opłacalnie i wygodnie – pozbyć się rzeczy, których nie potrzebuje. Po wpisaniu, czego chce się pozbyć, użytkownik dostanie listę możliwości wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami i bezpośrednim kontaktem do wykonawców. Będzie miał też możliwość wrzucenia zdjęcia, które zostanie przypisane do konkretnej kategorii produktów. Projekt zakłada istnienie dwóch warstw – edukacyjnej, która już funkcjonuje i jest rozwijana oraz aplikacji webowej, która jest najważniejszym elementem tego projektu i będzie stanowiła praktyczne rozwiązanie problemów użytkowników. Praktyczne rozwiązanie codziennych problemów skłoni konsumentów do refleksji i zmiany postaw oraz sposobów myślenia na bardziej proekologiczne. Z praktycznego punktu widzenia, projekt ograniczy ilość odpadów oraz usprawni proces pozbywania się ich, bądź przetwarzania.

Obecnie w Polsce nie ma takiej aplikacji. Informacje są rozproszone i niepełne. Poszukiwanie stron służących do wymiany lub oddania przedmiotów, rejestrowanie się na nich, a następnie weryfikowanie informacji o potencjalnym nabywcy i moderowanie sprzedaży zajmuje sporo czasu. Platforma „_Z głową” znacznie skróci i uprości ten proces. Projekt „_Zgłową” zakłada przekazanie informacji w przystępny dla odbiorcy sposób i rozpropagowanie idei GOZ nie tylko na platformie, ale także w mediach społecznościowych. Prosty język oraz ciekawa, interaktywna grafika sprawi, że ludzie będą korzystali z platformy z zainteresowaniem i przyjemnością.

 

Zasady konkursu Wytypuj

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

2023-12-11T11:52:08+01:00