Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce – Recykling baterii i akumulatorów – odc. 19

Jesteś tutaj:Strona główna/Ty śmieciu!/Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce – Recykling baterii i akumulatorów – odc. 19

Dlaczego tak ważne jest, aby zużyte baterie i akumulatory poddawać recyklingowi? Co się z nimi dzieje oraz jak przebiega ich recykling? Czy możemy oddawać do recyklingu naładowane jeszcze baterie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym odcinku naszego cyklu “Ty Śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…”. Nasi bohaterowie dr Katarzyna Michniewska i Maciej Orłoś, odwiedzą w tym celu zakład REMONDIS Electrorecycling i będą rozmawiać na ten temat z Panem dr Robertem Wawrzonek.

Odc. 19. Recykling baterii i akumulatorów

Cykl edukacyjnych filmów pt. „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…” ma na celu edukację polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim, angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych – ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska – tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.

2024-03-14T08:27:08+01:00