Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce – Wyniki eksperymentu Orłoś i Michniewska pół roku na DETOXIE – odc. 18

Jesteś tutaj:Strona główna/Ty śmieciu!/Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce – Wyniki eksperymentu Orłoś i Michniewska pół roku na DETOXIE – odc. 18

Początek nowego roku sprzyja zawsze osobistym postanowieniom, jakie staramy się podejmować. Są one związane bardzo często z naszym zdrowiem. Może w 2020 roku warto wyjść z kręgu standardowych zmian, jakie planujemy, i podjąć zupełnie inne postanowienie, a mianowicie ograniczyć ilość plastiku we własnym otoczeniu. O tym dlaczego warto i jakie przynosi to korzyści opowiedzą w najnowszym odcinku nasi bohaterowie Dr Katarzyna Michniewska i Maciej Orłoś, którzy prezentują wyniki swojego eksperymentu, kiedy to eliminowali plastik ze swojego życia. Okazuje się, że nie jest to takie trudne, tylko trzeba się trochę postarać.

Odc. 18. Wyniki eksperymentu Orłoś i Michniewska pół roku na DETOXIE

Cykl edukacyjnych filmów pt. „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…” ma na celu edukację polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim, angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych – ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska – tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.

2024-03-14T08:29:10+01:00