Yuko Fukai – Gościem specjalnym z Japonii

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Yuko Fukai – Gościem specjalnym z Japonii

Goście specjalni z JaponiiW pierwszym dniu konferencji będzie miało miejsce wystąpienie gościa specjalnego z Japonii. Swoją prelekcję przedstawi Yuko Fukai z International Cooperation Office for Waste Management, Clean Authority of TOKYO (CAT 23).

Opowie o doświadczeniach organizacji 23 Miast Tokio w zakresie odzysku i recyklingu odpadów, w tym odpadów opakowaniowych, w oparciu o „Model tokijski”.

Obszar 23 miast wokół Tokio jest główną częścią tokijskiej metropolii, której przydzielono centralne funkcje dotyczące aspektów politycznych, administracyjnych i gospodarczych Japonii. Ilość odpadów w Tokio drastycznie wzrosła w procesie rozwoju gospodarczego i urbanizacji w XX wieku, a działania w celu rozwiązania tego zagadnienia zostały potraktowane poważnie. W 23 miastach obszaru Tokio, każdy z 23 samorządów i Clean Authority of Tokyo – CAT23 (wydzielony samorząd miejski ds. radzenia sobie z pośrednim przetwarzaniem odpadów komunalnych) jest odpowiedzialny za gospodarkę odpadami komunalnymi.

2018-03-05T16:22:12+01:00