Zabawki B.toys

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2012/Zabawki B.toys

EKO-HIT firmy B.est TOYS Polska

Kanadyjskie zabawki B.toys wykonane są ze starannie dobranych surowców – nie zawierają ftalanów ani bisfenolu A, co oznacza, iż są nietoksyczne, bezpieczne dla dzieci.

Kwestia opakowania została rozwiązana w imponujący sposób: są to w wielu przypadkach praktyczne pojemniki, słoje z zakrętkami i piękne wzorzyste torby zapinane na zameczek, których z przyjemnością używa się na co dzień – do przechowywania zabawek i nie tylko.

W przypadku tych pozycji asortymentowych, gdzie nie można było uniknąć opakowania, jest to opakowanie biodegradowalne, wykonane z surowców z odzysku i nawołujące „segreguj i przetwarzaj, nie zaśmiecaj”. Opakowanie to jest zaprojektowane w taki sposób, iż nie ma potrzeby dokupowania torebek prezentowych. Ponadto producent podpowiada praktyczne zastosowania opakowań tekturowych – np. opakowanie samochodzików stanowi jednocześnie atrakcyjny garaż, który dzieci wykorzystują w zabawie.

We wszystkich przypadkach opakowanie zabawek B.toys jest zredukowane do minimum, do tego stopnia, że czasem wręcz nie występuje, a zabawki posiadają jedynie opaski i/lub przywieszki prezentowe, wykonane z papieru z recyklingu przy użyciu tuszy na bazie soi.

Jakość wykonania zabawek oraz zastosowanych surowców zapewnia ich długie użytkowanie. Ochrona środowiska przejawia się również poprzez wmontowanie w zabawki (te, które tego wymagają) baterii o długiej żywotności oraz zamieszczenie wyraźnej informacji na temat konieczności zbierania zużytych baterii, a następnie ich przekazywania do punktów zbiórki.

Zabawki B.toys to przykład produktu w szczególny sposób rozwijającego świadomość ekologiczną i wyrabiającego dobre nawyki – wśród rodziców i dzieci.

 

2023-12-11T12:22:19+01:00