Audyty ekologiczne są narzędziem coraz częściej i chętniej wykorzystywanym przez przedsiębiorstwa. Służy on przede wszystkim ustaleniu ustawowych obowiązków firmy związanych z ochroną środowiska oraz zweryfikowaniu zaległości wraz z ustaleniem procedur bieżącej realizacji ustawowych obowiązków. Z najnowszego numeru dowiesz się, na czym polega audyt ekologiczny oraz jak wybrać właściwego audytora.
W numerze również:
Obowiązkowa edukacja ekologiczna polskiego społeczeństwa
Na polskich przedsiębiorców spadły zadania prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi, będące do tej pory bardziej domeną resortu edukacji niż środowiska. W najnowszym numerze podpowiadamy, jak sprawnie i prawidłowo wywiązać się z nowych obowiązków.
Kto powinien raportować do KOBiZE?
Każdy przedsiębiorca, którego działalność związana jest z emisją zanieczyszczeń do powietrza powinien rokrocznie – w terminie do końca lutego – wprowadzić raport do Krajowej bazy. Z jakimi problemami borykają się przedsiębiorcy? Czy posiadając jeden samochód służbowy trzeba sporządzać raport? Jakie kary grożą za niezrealizowanie obowiązku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w nowym numerze Logistyki Odzysku.
Analiza cen surowców wtórnych w Polsce w 2013 roku – badanie trendu
W najnowszym numerze przedstawiamy średnie ceny poszczególnych surowców opakowaniowych, jakie zaobserwowaliśmy na rynku. Poprosiliśmy ekspertów z branży o komentarz na temat odnotowanych tendencji. Sytuacja na rynku wydaje się stabilizować, a ceny surowców nieznacznie idą w górę. Rosnące ceny potwierdzają deficytowość danego dobra. Zgodnie ze strategią efektywności surowcowej UE tendencja ta będzie się rozwijać, zaś rynek ten czeka w Polsce jeszcze wiele burzliwych momentów.