Audyt ekologiczny tematem przewodnim wiosennego numeru Logistyki Odzysku

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Audyt ekologiczny tematem przewodnim wiosennego numeru Logistyki Odzysku

Logistyka OdzyskuAudyty ekologiczne są narzędziem coraz częściej i chętniej wykorzystywanym przez przedsiębiorstwa. Służy on przede wszystkim ustaleniu ustawowych obowiązków firmy związanych z ochroną środowiska oraz zweryfikowaniu zaległości wraz z ustaleniem procedur bieżącej realizacji ustawowych obowiązków. Z najnowszego numeru dowiesz się, na czym polega audyt ekologiczny oraz jak wybrać właściwego audytora.

W numerze również:

Obowiązkowa edukacja ekologiczna polskiego społeczeństwa

Na polskich przedsiębiorców spadły zadania prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi, będące do tej pory bardziej domeną resortu edukacji niż środowiska. W najnowszym numerze podpowiadamy, jak sprawnie i prawidłowo wywiązać się z nowych obowiązków.

Kto powinien raportować do KOBiZE?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność związana jest z emisją zanieczyszczeń do powietrza powinien rokrocznie – w terminie do końca lutego – wprowadzić raport do Krajowej bazy. Z jakimi problemami borykają się przedsiębiorcy? Czy posiadając jeden samochód służbowy trzeba sporządzać raport? Jakie kary grożą za niezrealizowanie obowiązku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w nowym numerze Logistyki Odzysku.

Analiza cen surowców wtórnych w Polsce w 2013 roku – badanie trendu

W najnowszym numerze przedstawiamy średnie ceny poszczególnych surowców opakowaniowych, jakie zaobserwowaliśmy na rynku. Poprosiliśmy ekspertów z branży o komentarz na temat odnotowanych tendencji. Sytuacja na rynku wydaje się stabilizować, a ceny surowców nieznacznie idą w górę. Rosnące ceny potwierdzają deficytowość danego dobra. Zgodnie ze strategią efektywności surowcowej UE tendencja ta będzie się rozwijać, zaś rynek ten czeka w Polsce jeszcze wiele burzliwych momentów.

2023-12-01T12:31:23+01:00