S.A.W. Bartosz Bielecki – Marka REC.ON

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności, Aktualności PES, EKO-HIT PRODUKT 2017/S.A.W. Bartosz Bielecki – Marka REC.ON

PRZEDSIĘBIORCA: S.A.W. Bartosz Bielecki

NAZWA ZGŁASZANEGO PRODUKTU: Marka REC.ON

Marka REC.ON oferuje nowoczesne wzornictwo o proekologicznym charakterze. Oferta, w której pierwsze miejsce zajmują produkty upcyklingowe, powstała z myślą o środowisku naturalnym. Produkty wykonane są ręcznie z materiałów pochodzących z recyklingu (zużyte części samochodowe oraz drewno z odzysku). W portfolio znajdują się również rzemieślnicze realizacje z metalu. Wyroby oznakowane są jednostkowym numerem seryjnym, bowiem nie ma dwóch całkowicie identycznych modeli – każdy jest oryginalny i wyjątkowy. Wytworzenie każdego z produktów wymaga wielu godzin pracy doświadczonych rzemieślników, którzy spawają, polerują, szlifują i lakierują loftowe lampy wiszące i stojące, kinkiety oraz industrialne stoły, krzesła czy wieszaki. Marka REC.ON promuje swoją działalnością upcykling i design społecznie odpowiedzialny, który znany na całym świecie – staje się coraz bardziej popularny również w Polsce.

Projekty wykonywane są na indywidualne zamówienia, na potrzeby hoteli, restauracji, kawiarni, a także ze wskazanych przez klienta części lub marek aut. Mają loftowy charakter, ale równie dobrze prezentować się będą we wnętrzach minimalistycznych, jak i klasycznych.

Celem marki jest kreowanie dobrego i solidnego designu, a przy tym propagowanie idei świadomego tworzenia, które powinno służyć zarówno odbiorcom, jak i środowisku. Podobno dobry design ma przede wszystkim służyć ludziom, powinien być ergonomiczny i użyteczny. Ta bardzo szeroka definicja jest bliska temu, jak w marce interpretowane jest pojęcie – DESIGN. Proekologiczny charakter to nie jedyny aspekt działalności REC.ON – jej misją jest tworzyć design społecznie zaangażowany. Dlatego została rozpoczęta współpraca z organizacjami, artystami, osobami, które potrzebują wsparcia – po to, by nadać działalności nowy wymiar.

Wszystkie materiały do pakowania produktów na wysyłkę wykonane są z materiałów biodegradowalnych (kartony). Jako wypełniacz stosowane są skrawki z bel papieru szarego, które są odcinane na etapie produkcji.

S.A.W. Bartosz Bielecki – Marka REC.ONPrzedstawiciele marki podczas pobytu w Ghanie spotkali fascynującego człowieka – Jah Nana. Wyróżniał się wśród tamtejszej społeczności swoją postawą do życia, chęcią rozwoju, zapałem do uczenia się nowych rzeczy, determinacją. Biła od niego pozytywna energia, chociaż życie go nie rozpieszczało. Największym marzeniem Jah jest stworzenie profesjonalnego zespołu muzycznego, z którym mógłby podróżować, koncertować i zarabiać w ten sposób na życie. Jednak obecnie jego sytuacja finansowa nie pozwala mu nawet na zakup instrumentów. Na co dzień wraz z przyjaciółmi tworzy różnego rodzaju rękodzieła – biżuterię z koralików, torebki ze skóry, ale także z mniej typowych materiałów jak trzcina czy kokosy. W tym miejscu został zauważony wspólny mianownik dla REC.ON i działalności Jah – upcycling. Tak zapadła decyzja o współpracy z tym inspirującym człowiekiem. Na początek zlecone zostało wykonanie „kokosowych torebek”. Widząc, jak bardzo Jah przyłożył się do tej pracy – dostarczono mu również elementy z demontażu pojazdów takie jak poduszki powietrzne, z których będzie tworzył torebki i kosmetyczki. Do każdego produktu REC.ON dołączane są w prezencie upcyclingowe produkty z Afryki wykonane przez Jah i jego zespół.

Zasady konkursu Wytypuj

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

2023-08-24T10:59:40+02:00