Bezpłatny odbiór dużego AGD na terenie całej Polski – decydujesz.pl

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności, Aktualności PES, EKO-HIT Usługa 2017/Bezpłatny odbiór dużego AGD na terenie całej Polski – decydujesz.pl

PRZEDSIĘBIORCA: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

NAZWA ZGŁASZANEJ USŁUGI: Decydujesz.pl

Decydujesz.pl to pierwszy ogólnopolski projekt odbioru zużytego sprzętu z terenu całej Polski, którego celem jest zapewnienie społeczeństwu łatwego i bezpiecznego pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z domu oraz promocja ekologicznych nawyków poprzez wskazywanie potrzeby selektywnej zbiórki urządzeń i zwiększenie ilości zużytego sprzętu trafiającego we właściwe miejsce celem jego dalszego przetworzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Projekt wystartował w połowie 2012 roku w Warszawie i Łodzi. W 2013 roku objął swoim zasięgiem Szczecin i Suwałki, a w roku 2014 obszar całego kraju. W ramach projektu z gospodarstw domowych odbierane są bezpłatnie duże sprzęty AGD, których pozbycie się zgodnie z przepisami bywa dla wielu osób trudne, a czasem nawet niemożliwe. Oferowana usługa jest kompleksowa i obejmuje wyniesienie sprzętu z domu lub mieszkania. W 2017 roku odebrano z gospodarstw domowych blisko 2000 sztuk zużytego sprzętu.

 

Zasady konkursu Wytypuj

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

 

2023-12-01T12:52:57+01:00