Gmina Krasocin – Listy do Ziemi

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT GMINA ZASOBOOSZCZEDNA 2018/Gmina Krasocin – Listy do Ziemi

PRZEDSIĘBIORCA: Gmina Krasocin

NAZWA ZGŁASZANEGO PROJEKTU: Listy do Ziemi

Listy dla Ziemi to aktywna nauka, rozwój talentów i dobrych relacji z otoczeniem. Listy piszą dzieci i młodzi ludzie, a swoje słowa (lub rysunki!) na papierze listowym z makulatury wręczają rodzicom i dziadkom. Dlaczego? Bo dorośli mogą dawać dobry przykład w prostych, codziennych działaniach ekologicznych, a dzieci i młodzi ludzie mogą ich do tego motywować.

Celem kampanii jest nie tylko zaangażowanie dziecka, ale także jego najbliższych. Dorośli mogą dawać dobry przykład w mądrych i prostych działaniach ekologicznych. Listy dla Ziemi urzeczywistniają to, czego dzieci oczekują – szczęśliwego, a więc także zdrowego życia w środowisku naturalnym pełnym zwierząt i piękna. Brzmi, jak bajka? Ale dzieci w to wierzą!  I mają rację.

Dorośli powinni do tego dążyć. W akcję Listy dla Ziemi 2018, zaangażowało się 670 samorządów, 7000 placówek oświatowych oraz 800 000 dzieci i młodzieży z całej Polski. Spośród setek nadesłanych listów, wybrano 50 prac z terenu całego kraju, wśród laureatów znalazły się dwa listy napisane przez uczniów Gminy Krasocin.

 

Zasady konkursu

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

 

2023-04-04T14:23:38+02:00