Gmina Mielno – Ekoświadomi=Energooszczędni

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT GMINA ZASOBOOSZCZEDNA 2018/Gmina Mielno – Ekoświadomi=Energooszczędni

PRZEDSIĘBIORCA: Gmina Mielno

NAZWA ZGŁASZANEGO PROJEKTU: Ekoświadomi=Energooszczędni

Aby zostać energooszczędnym, czyli zużywać mniej prądu i płacić niższe rachunki trzeba najpierw zostać ekoświadomym – dowiedzieć się co i jak każdy z nas może zrobić we własnym domu w celu zmniejszenia zużycia prądu. W tym celu każdy objęty systemem gospodarowania odpadami Gminy Mielno może wypożyczyć mierniki zużycia energii elektrycznej. Miernik to bardzo proste w użyciu urządzenie, które pozwala zmierzyć ile energii zużywa konkretne urządzenie, lodówka, czajnik, żelazko itd. Mierniki dostępne są w Urzędzie Miejskim w Mielnie. Urządzenie można wypożyczyć na okres do 5 dni. Każdy korzystający z miernika otrzyma drobny gadżet lub upominek.

Pracownicy urzędu udzielą informacji na temat zasad obsługi urządzenia. Ponadto na stornie internetowej udostępniają szczegółową instrukcję, jak krok po kroku, przy użyciu miernika szukać urządzeń pochłaniających dużo energii we własnych domach. Jest tam wiele praktycznych porad odnośnie wymiany sprzętu na bardziej energooszczędny.

W ramach akcji „Ekoświadomi=Energooszczędni” można też oddać sprawny sprzęt RTV/AGD do PSZOK w Mielnie. W ramach zainicjowanej gospodarki w obiegu zamkniętym sprawny sprzęt będzie udostępniany innym mieszkańcom Gminy Mielno, w pierwszej kolejności tym najbardziej potrzebującym. To podwójna korzyść dla środowiska, np.: Kupujesz lodówkę A+, a Twoja stara lodówka klasy A zastąpi inną lodówkę  – klasy D.

Aby zachęcić do wymiany sprzętu ogłoszono Konkurs z wartościowymi nagrodami. W konkursie może wziąć udział każdy zameldowany na pobyt stały, kto odda swój stary ale sprawny sprzęt RTV/AGD do PSZOK w Mielnie w okresie między 5 listopada 2018 r. a 30 kwietnia 2019 r. Losowanie nagród odbędzie się w maju 2019 r.

 

Zasady konkursu

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

2023-04-04T14:25:15+02:00