Kronospan Polska Sp. z o.o. – Akcja Kronodrzewko

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT Usługa 2018/Kronospan Polska Sp. z o.o. – Akcja Kronodrzewko

PRZEDSIĘBIORCA: Kronospan Polska Sp. z o.o.

NAZWA ZGŁASZANEJ USŁUGI: Akcja Kronodrzewko

Firma zajmuje się produkcją najwyższej jakości płyty drewnopochodne do produkcji mebli. Powstałe z certyfikowanego drewna poużytkowego zrębki są przetwarzane na pełnowartościowe, wysokiej jakości płyty drewnopochodne do produkcji mebli.

W trakcie odzysku usuwane są zanieczyszczenia: metale, tworzywa sztuczne, guma, które przekazywane są odpowiednim podmiotom.

Coroczna akcja Kronodrzewko to impreza ogólnospołeczna, biorą w niej udział pracownicy, współpracownicy i goście Kronospanu, w tym klienci i dostawcy, uczniowie, miejscy i powiatowi samorządowcy, harcerze, leśnicy. Polega na wspólnym sadzeniu drzew oraz uczestniczeniu w pikniku ekologicznym, rodzinnych konkursach plenerowych i zabawach. Podczas wydarzenia odbiorcy wspólnie się bawią i zdobywają wiedzę o środowisku naturalnym, segregacji odpadów i ekologii.

W 2018 roku akcja odbyła się w miastach, gdzie znajdują się siedziby firmy Kronospan, w: Szczecinku, Szczecinie, Poznaniu, Strzelcach Opolskich, Dobroszycach, Bielicach, Pustkowie, Rudawie, Rytlu.

Posadzono 60 tysięcy nowych drzew, a od początku akcji to ok. pół miliona posadzonych drzew.

 

Zasady konkursu

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

 

2023-04-05T08:17:29+02:00