Razem sprzątamy wspólną przestrzeń!

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Razem sprzątamy wspólną przestrzeń!

W dniu 11-go maja 2018 nasza firma oraz Fundacja Korporacyjna Rozwoju Społeczeństwa Ekologicznego Eko Cykl włącza się do akcji Let’s Clean Up Europe – Posprzątajmy Europę. To coroczna akcja, w trakcie której wolontariusze organizują  sprzątanie obszarów zurbanizowanych i naturalnych. Wydarzenie jest idealną okazją do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz uzmysłowienia sobie, jak bardzo odpady degradują środowisko naturalne. Odpady nie znikają, więc musimy być odpowiedzialni za to co i gdzie wyrzucamy.

Zanim oczyścimy wybrane przez nas miejsce, przypomnimy sobie hierarchię sposobów postępowania z odpadami. Odpowiemy sobie na bardzo ważne pytania: jak zapobiegać powstawaniu odpadów, czym jest ponowne użycie oraz co możemy zrobić, by jak najwięcej surowców wtórnych zostało poddanych recyklingowi.

W tym roku będziemy zbierać to, co znajdziemy na brzegu Wisły. Odpady zalegające w takich miejscach są pozostawione przez przechodniów lub osadzają się przypływając z nurtem, z górnego odcinka rzeki. Gdzie nas znaleźć? Posprzątamy tereny w okolicy Plaży miejskiej przy Moście Północnym w Warszawie, w godzinach 13:00-15:00, a hasłem przewodnim będzie „Czyste brzegi, czysta Wisła”.

Motto naszej firmy brzmi – Wydobywamy zieleń z odpadów – dlatego wszystkie zebrane przez nas odpady będziemy segregować, by mogły zostać poddane recyklingowi. W ten sposób również, zapewnimy obieg surowcom wtórnym i zachowamy naturalny krajobraz.

Dołączcie do nas w tym dniu.

Zapisz się poprzez stronę: https://www.facebook.com/events/208416076609995/?active_tab=about  lub zadzwoń: 519-184-340.

2023-04-05T08:52:12+02:00