VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności, Aktualności PES, Aktualności VII KLO - opakowania, Poprzednie edycje: Opakowania/VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania

 

VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania za nami

W dniach 12-13 czerwca 2018 r. w Hotelu Śląsk we Wrocławiu odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania. Konferencja jest wydarzeniem cyklicznym. Temat wiodący siódmej edycji nosił tytuł „Polska jako państwo Zero Waste”. Prelegenci i uczestnicy dyskutowali na temat filozofii „Zero Odpadów” – próbowali uzyskać odpowiedzi na pytania: czy koncepcja Zero Waste stanowi rozwiązanie problemu przyrastającej masy odpadów, czy jest lepszą od recyklingu formą dbałości o środowisko, a może jest zbyt skomplikowana do stosowania na co dzień i przez to realnie mało efektywna? Niewątpliwie jest to zagadnienie budzące wiele kontrowersji. Konferencję zaszczyciło swoją obecnością blisko 90 osób, w tym przedstawiciele administracji publicznej, uczelni wyższych oraz firm, dla których istotny jest problem przyrastającej masy odpadów i ich negatywny wpływ na środowisko i zdrowie ludzi.

Gościem specjalnym VII Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Opakowania była prof. Misuzu Asari z Uniwersytetu w Kioto, Członek Japońskiego Towarzystwa Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. Misuzu Asari zaszczyciła słuchaczy wystąpieniem pt. „Food waste reduction in Japan”, podczas którego opowiedziała o tym w jaki sposób Japończycy minimalizują ilość wytwarzanych odpadów spożywczych.

VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Odpady została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Konferencję prowadził popularny i lubiany dziennikarz Maciej Orłoś. Podziękowania kierujemy również do Nashi Art, wokalistów „Chamski i Przyjaciele” oraz Pawła Janak za organizację występów artystycznych. Patronat nad VII Międzynarodową Konferencją Logistyka Odzysku – Opakowania objęły: COBRO – Instytut Badawczy Opakowań, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Polska Izba Opakowań, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz Krajowa Izba Gospodarki Odpadami. Dziękujemy za objęcie wydarzenia patronatem. Czasopismom i portalom branżowym: Gazeta Wyborcza, Logistyka Odzysku, MiniLO&Aniela, SeniorLO 50+, Gospodarka Odpadami, opakowania.com.pl, Logistyka.net.pl, ecoportal.com.pl, ZielonyDziennik.pl dziękujemy za patronat medialny.

Gala finałowa Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017

Zwieńczeniem Konferencji była Gala VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017.

Zwycięzcami VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017 zostali:

  • w kategorii EKO-HIT PRODUKT

I miejsce – S.A.W. Bartosz Bielecki za markę REC.ON

II miejsce – ZODZYSQ za upcyklingowe plecaki

III miejsce – Allbag Tomasz Woźniak za torbę z panelem fotowoltaicznym

  • w kategorii EKO-HIT USŁUGA

I miejsce – Sklep BIOrę za sprzedaż produktów eko na wagę

II miejsce – REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. za Decydujesz.pl – ogólnopolski system odbioru wielkogabarytowych odpadów AGD

III miejsce – Jeden Ślad Sp. z o.o. za wypożyczanie miejskich skuterów elektrycznych oraz STUDIO 102 Sp. z o.o. za projekt _Z głową / Pozbądź się wszystkiego, co nie jest ci potrzebne

  • w kategorii EKO-HIT GMINA ZASOBOOSZCZĘDNA

I miejsce – Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” za edukację ekologiczną na terenie Związku Międzygminnego „PRGOK”

II miejsce – Gmina Pszczółki za ścieżkę edukacyjną na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Żuław Gdańskich w Skowarczu oraz Gmina Dąbrowa Górnicza za projekt „Od segregacji nie ma wakacji. Odwiedzić PSZOK – to dobry krok”.

 

Patroni Honorowi:

Patroni:

Patroni III Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady -4

Polska Izba Gospodarki Odpadami

Polska Izba Opakowań

Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

Patroni Krajowa Izba Gospodarki Odpadami

Patroni Medialni:

Patroni Medialni III Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady -2

Patroni Medialni III Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady -3

Patroni Medialni III Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady 4

.

.

Portal Opakowania.com.pl patronem medialnym Konferencji

Magazyn Gospodarka Odpadami Patronem Medialnym III Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady


Już teraz zachęcamy do udziału w najbliższej naszej konferencji, którą będzie IV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Odpady, która odbędzie się w dniach 15-16.09.2020 r. we Wrocławiu pod hasłem „Edukacja ekologiczna społeczeństwa warunkiem sukcesu gospodarki odpadami” oraz Gali Finałowej kolejnej, VII już edycji Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo w czerwcu 2019 roku w Warszawie (dress code: kreacja z upcyklingu).

2023-12-11T12:15:14+01:00